Získali jsme titul Stavba roku 2021!

Úvod » Aktuality » Získali jsme titul Stavba roku 2021!

Naše společnost Čermák a Hrachovec získala ocenění v prestižní soutěži Stavba roku 2021. Odborná porota Stavby roku 2021 ocenila naši stavbu „Rekonstrukce kanalizačního sběrače, ulice nad Novou Libní, Praha 8“. Vzhledem k hloubce uložení kanalizačního vejčitého potrubí, která dosahuje téměř 30 metrů, se jedná o velmi unikátní typ stavby. Kromě toho bylo v nejhlubší těžní šachtě vybudováno atypické monolitické spadiště šroubovitého tvaru, kde odpadní voda překonává výškový rozdíl přes 27 metrů. Ve výsledku se tedy jedná o jedinečný tvar spadiště, který jinde v České republice nenajdete. Stoka v úsecích mezi šachtami byla realizována hornickým způsobem.

Hlavním organizátorem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je zároveň i vypisovatelem soutěže, spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v České republice.

Nominace byly přestaveny již 6. září 2021 v Národním technickém muzeu. Zvláštní ceny a tituly byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru dne 18. října 2021 v unikátních prostorech Betlémské kaple v Praze. Slavnostního udílení cen se zúčastnili také vrcholní představitelé České republiky v čele s předsedou senátu Milošem Vystrčilem.

Cenu Stavba roku 2021 přebíral generální ředitel Ing. Milan Pavlič, který tento úspěch okomentoval slovy: „Všem, kteří se na realizaci stavby podíleli chci poděkovat za jejich skvělou práci. Věřím, že i nadále budeme patřit k nejlepším stavebním firmám v oboru“.

Zpět na výpis